ZATM

جهان از وجود تو بی‌بهره نیست

گنجور » سیف فرغانی » استقبالهای سیف فرغانی از سعدی

هر که این هر دو ندارد عدمش به که وجود.

هاتف اصفهانی (قصاید)/زهی مقصود اصلی از وجود آدم و حوا …

زهی مقصود اصلی از وجود آدم و حوا, غرض ذات همایون تو از دنیا و مافیها. طفیلت در … ز برق ذوالفقارت خرمن هستی چنان سوزد, که جانداری نگردد تا قیامت در جهان پیدا … ز افعال و صفات و ذاتت آگه نیستم لیکن, تویی دانم امام خلق بعد از مصطفی حقا … محبان تو را روشن ز رویت دیده‌ی حق بین, حسودان تو را بی‌بهره زان رخ دیده‌ی اعمی …

ابوسعید ابوالخیر (رباعیات) – ویکی‌نبشته

… تو پیمانه خورست. فارغ زجهانی و جهان غیر تو نیست, بیرون زمکانی و مکان از تو پرست … نفی خود و اثبات وجود حق کن, این معنی لا اله الا اللهست … چون تیشه مباش و جمله بر خود متراش, چون رنده ز کار خویش بی‌بهره مباش. تعلیم ز اره …

در ملک وجود پادشاهی | روزنامه اطلاعات

چون روی تو نیست مهر و ماهی … ای فخر وجود، بارگاهی … «بی پرده بگو علی خدا نیست. لیکن ز خدای هم جدا نیست». بند دوم … بی‌بهره شد آن‌که از «ولا»یت.

خاستگاه ارزش‌ها از نگاه نیچه – متافیزیک

نیچه به‌جای نگرش انتزاعی به انسان، چنان‌که در سنت فلسفی غرب وجود داشت، انسان … جهان، فی‌نفسه دارای ارزش نیست: «یک عمل به خودی خود کاملاً از معنا تهی و بی‌بهره است» … «برده، منطق منفی ارزش‌گذاری را در قالب «تو شری و بنابراین من خیرم» و ارباب …

روح انسان پس از مرگ کجاست و چه حالی دارد؟ – YJC

موجودات عالم برزخ مادی نیستند، اما از برخی لوازم ماده برخوردارند؛ چرا که … باید قدرشو بدونی،فقط تو این دنیا از ی چیز باید زیاد ترسید اونم حق الناسه.

چرا بعضي از انسانها زيبا و بعضي ديگر نا زيبا به دنيا مي …

من قیافم و صدام بد نیست و معمولیه ولی متاسفانه تو کل خانواده بهم میگن کم … به گواه اینكه جهان اسلام كه برخی از این عوامل در آن كمتر وجود دارد، از چنین …

عمر جهان هستی و قطر کهکشان راه شیری چقدر است؟ – خبرآنلاین

کتاب آفرینش گیتی به معنادار بودن جهان هستی علاوه بر توصیف چگونگی‌ها و علّت‌های غایی و چرایی‌ها توجه دارد و … جهانی با این ابعاد عظیم و به سختی قابل تصور، چگونه به وجود آمده است؟ … در نتیجه، کتاب کوچک آفرینش گیتی: معنادار بودن جهان هستی نیز از چنین مباحثی بی‌بهره نیست. … برن تو اينترنت سرچ كن.

شعرها – برگه 69 – خانه شاعران جهان | Persian Anthology of …

از عشق‌هایی مثلِ این، تو بی‌بهره نبوده‌ای. ادامه‌ی مطلب … با این وجود گر روز یا شبی چه در خیال ، چه در هیچ … مرا توان ان نیست که محکم‌تر در دست گیرمشان؟ یا تنها یکی از …

تا جهان از حرکت نایستد، دست از کار نخواهم کشید – خبرآنلاین

اما یک دلیل خوب برای این کار وجود دارد، نگاه به داخل کتاب ممکن بود فیلم را از مسیر اصلیش … البته وی از نکوهش‌های همکارانش نیز بی‌بهره نیست.

کار فردی در جهان امروز عقیم است – امام موسی صدر

بله، به وجود آوردن يك حكومت، يك پادشاهي، يك قدرت كار آساني بود و خودش به‌تنهایی … اسم مال شماست، خلوص مال شماست و او هم از این عمل بی‌بهره نيست. … هیچ‌کس هم نيست که بپرسد: آقای لوقا مالك، تو چرا به دهات عکار می‌روی و آنجا تبليغات می‌كني؟

قانون حركت در قرآن – صفحه اصلی – دفتر – آیت الله جوادی آملی

[4]؛ زيرا حتي ترديد در وجود خداوند نيز مي‌تواند دليل بر وجودش باشد؛ چون اين خاطره هم … هم اخترشناسان عميق رصدخانه استفاده نمايند و هم صحرانشينان مكتب نديده بي‌بهره نمانند. … از حركت و كوشش جدا نيست، در نتيجه محرك غيرمتحرك، سهمي از هستي ندارد و جهان … درخواست خداي ديدني نموده، گفتند تا خداوند را نبينيم، به تو ايمان نمي‌آوريم[39].

فهرست کتابهای معرفی شده در تایم – تقویم

بی شک اروین یالوم نامدارترین نویسنده داستانهای روانکاری در جهان امروز است. … از یک فرستندهٔ ناشناس دریافت می‌کند که در آن‌ها سؤال‌هایی مانند «تو کیستی؟ … مورسو بی‌بهره از حساسیت نیست بلکه اشتیاقی ژرف (ژرف از آن رو که خاموش است) به او … این کتاب به طور مستقیم شما را مورد خطاب قرار می‌دهد و بر تاریکخانه وجود شما نور می‌افکند.

افرادی که در زمان های دور مرده اند، ارواحشان کجا است؟ آیا آن جا …

تا زمانی که روز قیامت فرارسد و همه انسان‌ها در جهان آخرت حساب رسی شوند. … موجودات عالم برزخ مادی نیستند، اما در عین حال از برخی ویژگی‌های مادیات بی‌بهره نیستند؛ … است و وهم و سرابی بیش نیست و هیچ گونه وجودی در خارج ندارند؛ چراکه وجود برزخی هرچند …

شاهرخ مسکوب، کلاس شاهنامه، گفتار ۴، جهانداری و پادشاهی …

در چنین دریافت و بینشی از کاروبار جهان البته بی‌داد پادشاه تنها زندگی مردم را … تو چیزی مدان کز خرد برترست … البته دیوان نیز بی‌بهره از دانش نیستند، آنها از جمله نوشتن و خانه ساختن و … فیلم «شیطان وجود ندارد» ساخته محمد رسول‌اُف.

برو آقای دایی؛ برو! – ورزش مدیا، رسانه ورزش

با این وجود گفته می‌شود نوع جدایی دایی از سایپا و مطالبی که او علیه … باطل است و آقای گل فوتبال ملی جهان از فنون علمی مربیگری هم بی‌بهره نیست.

بسوی اصل – Telegram

عشق هیچ‌گاه بی‌بهره از جنون نیست، اما جنون نیز هیچ‌گاه بی‌بهره از خِرَد نیست. … این جهان کوهست و گفت و گوی تو از صدا هم باز آید … و دو فضیلت نیز بیشتر وجود ندارد :

شرایط-اخلاقی-و-تاریخی-پیشرفت-علم-علم-و-پژوهش-مصرفی …

اخلاقی که شرط پدید آمدن علم است، از سنخ آداب و عادات نیست. … شاید کانت هم در طرح اخلاق خود به وظیفه تاریخی ساختن جهان جدید و متجدد نظر داشته است. … هستند علم و فرهنگ و سیاست کشور نمی‌تواند و نباید از وجود آنان بی‌بهره بماند اما کشور … وقتی در باب علم کشور حرف می‌زنم بعضی دوستانم می‌گویند تو نمی‌دانی جوانان …

معرفت – ویکی فقه

تو که در علم خود زبون باشی •••••• عارف کردگار چون باشی … از آنها سرزد که منشا آن جز ایمان به عالم غیب و جهان دیگر، چیز دیگری نیست. … و تو فکر می‌کنی که موجود ضعیفی هستی، در صورتی که جهانی بزرگ در وجود تو پیچیده شده است … خویش از این معرفت (خودشناسی) کم و بیش بی‌بهره نیستند که فرمود: «فِطْرَةَ اللَّهِ الَّتِی فَطَرَ النَّاسَ عَلَیْها …

وقتی ما سد می‌سازیم و دنیا سد تخریب می‌کند – ایسنا

اثرات منفی و فشار گروه‌های زیست‌محیطی در برخی کشورهای جهان مانند آمریکا موجب … کاوه مدنی یکی از آنهاست که از نظر او مقوله سدسازی منتفی نیست و اگر سدسازی با … چاه‌های عمیق به وجود آمد و نتیجه آن کاهش بی‌سابقه ذخایر آب زیر زمینی و به دنبال آن … درست را از آنها انجام ندادیم، زیرا از یک نگاه واقع‌بینانه بی‌بهره بودیم.

دی ۱۳۸۸ – عاشقانه آرام

تجربه به ما میآموزد که عشق آن نیست که به هم خیره شویم؛ عشق آن است که هردو به یکسو بنگریم» … و از عشق بی‌بهره باشم طبل میان‌تهی و سنج پرهیاهویی بیش نیستیم، اگر از کرامت … کنی من به جهان ندیده ام مرد یکی کلام دو وعده ی وصل به فردا دهی و می دانی آنکه امروز تو را دید به فردا نرسد با اینهمه. … تو که همه وجود منی عاشقانه دوستت می دارم.

سریان علم در موجودات از منظر قرآن مجید و تجلّی آن در اندیشة ملا …

از دیدگاه ملاّصدرا، علم مساوق با وجود است و هر موجودی دارای علم و ادراک است و همچنان‌که مراتب وجود … از موارد، علم را حضور معلوم بالذّات نزد عالم می‌داند و هم معتقد است که در جهان طبیعت حضور در کار نیست. … Pوَإِذْ عَلَّمْتُکَ الْکِتَابَ وَالْحِکْمَةَ: و هنگامى که به تو کتاب و حکمت را آموختمO (المائده/ 110). … الف) علم به امر مفقود که خود از آن بی‌بهره است.

دین و انسانیت – در فضای مجازی مطالب بسیار … – پاسخ به شبهه

خداوند متعال که خالق انسان و جهان است، فرمود که او را در بهترین اندازه‌ها خلق کردم: … متذکر می‌شود که *گمان نکن جسم صغیری هستی، بلکه عالمی در تو پیچیده شده است*، از … برخوردار است و رویش‌های نباتی نیز دارد و از جمادی نیز بی‌بهره نیست. … گردد و خود را در مراتب وجود به جای *اعلی علیین* به *اسفل السافلین* بکشاند:.

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,